FSM DEMİRBAŞ
Güçlü Markaların Güçlü Satıcısı
Basın Odası
  • Basın Resim
Van'ın Tercihi FSM Demirbaş

Halk odaklı hizmetlerle kente değer katmaya devam eden Van Büyükşehir Belediyesi toplu ulaşımda yaşanan sıkıntıların önüne geçmek için 22 yeni otobüs satın aldı. Satın alınan 8.5 metrelik otobüslerden 18’i Van kent merkezinde hizmet verecek, diğer 12 metrelik 4 otobüs ise Saray İlçesinde bulunan Kapıköy-Van sınır hattında İran’dan gelen turistlerin kente transferinde kullanılacak. 

Büyükşehir Belediyesinin öz kaynaklarıyla alınan otobüsler için Cumhuriyet Caddesi Park AVM yanında bir tören düzenlendi. Yapılan törene Van Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Edremit Kaymakamı ve Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Muhammet Fuat Türkman, genel sekreter yardımcıları, daire başkanları, FSM Demirbaş Yönetm Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, BMC firmasından yetkililer ve vatandaşlar katıldı. Törenin açılış konuşmasını yapan Van Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mehmet Emin Bilmez, Van halkına hizmet etmeyi onur, şeref ve ibadet bildiklerine ifade ederek yeni otobüslerin hayırlı olması dileğinde bulundu. 

Büyükşehirin araç filosunun güçlendirmek için çalıştıklarını belirten Vali Bilmez, “Bugün burada engellilere uyumlu, alçak tabanlı, BMC marka 25 oturağı, 41 de normal zamanda ayakta yolcu alabilen toplam 22 adet otobüsümüzü hizmete sunmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu otobüslerimizin tamamında BELVAN kart kullanılacaktır. Bunun yanından 4 adette Mercedes marka otobüs aldık. Otobüslerimiz şehirlerarası yolcu taşıma standartlarındadır. Bu otobüslerimizi de İran’dan kara yoluyla Kapıköy sınırında ilimize gelecek turistlerin ulaşımı için kullanacağız. Şuan ki minibüslerle maalesef otogara iniyor, oradan da şehir merkezine geliyorlardı. Bizim yaptığımız anketlerde İranlı turistlerin en çok şikâyet ettiği nokta Kapıköy’den merkeze ulaşımdı. Bizler Mart ayında bu araçlarımızı hazır ettik. Fakat salgın nedeniyle bekletmek zorunda kaldık. Temennimiz, dileğimiz inşallah önümüzdeki Mart ayında Nevruz ve alışveriş festivalimizle bu araçlarımızı hizmete almaktır. Bu araçlarımızın yanında 10 tane 12 metrelik BMC marka aracımızın alımını da gerçekleştirdik. Şuan da piyasada araç bulunmadığı için teslimatı Mart ayında yapılacaktır. Bu ve Martta gelecek araçlarımızın hepsini Belediyemizin öz gelirleriyle alındı. Araç alımında her hangi bir kuruma, her hangi bir bankaya veya firmaya borçlanmamız söz konusu değildir’’ dedi. 

Kaynak: https://www.halkulasim.com/anadolu/vanin-tercihi-fsm-demirbas/9411

Tarih: 28.12.2020