FSM DEMİRBAŞ
Güçlü Markaların Güçlü Satıcısı
Basın Odası
  • Basın Resim
FSM Demirbaş Bursa'yı Otobüsleri İle Donatıyor

Bursa Büyükşehir Belediyesi, vatandaşlara daha konforlu ulaşım için 25 tane BMC otobüsü törenle hizmete aldı ve toplu ulaşım hatlarında çalışmaya başladı. Toplu ulaşım sektörünün lider firması FSM Demirbaş otomotiv tarafından gerçekleştirilen teslimat törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘’Bursa halkına kaliteli ulaşım hizmeti sunacağız, otobüs alımlarımız devam edecek’ ’dedi. 

Bursa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların daha konforlu yolculuk yapabilmesi için 12 metrelik 25 yeni otobüsü bünyesine kattığı teslimat törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Genel sekreter İsmail Yılmaz, FSM Demirbaş otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş ,Burulaş Genel müdürü Mehmet Kürşat Çapar, BMC Bölge yöneticisi Erdem Akgün, FSM Demirbaş otomotiv satış müdürü Hasan Özçelik, Bursa Özel Halk otobüsleri Esnaf odası Başkanı Sadi Eren, Başkan vekili Ramazan Çalan ve Burulaş yöneticileri ile kaptan şoförleri katıldı.

Yeni alınan yeni nesil toplu ulaşım aracı BMC Marka 25 otobüsle birlikte 50 yeni şoför de istihdam edilerek ulaşım hizmetine konuldu.

BURSA HALKINA KALİTELİ ULAŞIM HİZMETİ SUNACAĞIZ

Burulaş Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bizler Bursalıları evlerinden işine işlerinden evine en konforlu şekilde ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş olarak, ulaşımı rahatlatmak adına bir adım daha attık.

Bursaray’da kapasiteyi yüzde 60 arttıracak sinyalizasyon optimizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl otomatikman bir artış sağlamış olacağız.

Kent içi toplu taşıma konusunda; okulların açılmasından önce alçak tabanlı, klimalı ve engelli rampalı 25 tane otobüsümüzü Burulaş filomuza eklemiş oluyoruz. Yeni otobüs yatırımımız ile günlük sayımız artmış olacak. Özellikle Bursa Şehir Hastanesinde ve yoğunluğun olduğu hatlarda rahatlamayı sağlayacağız. 25 adet 12 metrelik otobüsü filomuza katarak 399 olan araç sayımızı 424’e çıkarttık.

 Bunun yanında 50 şoför arkadaşımız ekibimize katıldı. Yeni ulaşım yatırımlarımızla beraber Bursa’nın ulaşımını halledeceğiz ve bu keyfi Bursalılar olarak yaşayacağız. Dönem başında yüzde 11’lik fiyat ayarlamasından dolayı kıyameti koparanlar oldu. Bugün görüyoruz ki başkaları bunun misli misli fazlasını yapıyor. Biz şunu iddia ediyoruz. İnşallah bu optimizasyon çalışmalarından sonra toplu taşımayla alakalı ortaya çıkan maliyetler doğrultusunda ulaşım fiyatlarını daha uygun hale getireceğiz. Bursalılara kaliteli, konforlu ve ekonomik ulaşım hizmetini sürdüreceğiz" dedi.

Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Genel sekreter İsmail Yılmaz, FSM Demirbaş yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Burulaş genel müdürü  Mehmet Kürşat Çapar ve törene katılan protokol ile birlikte kurdeleyi keserek 25 yeni otobüsü hizmete aldı. Başkan Alinur Aktaş, yeni otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek trafiğe kapalı alanda otobüsü test etti.

23 MİLYON 500 BİN LİRAYA ALINDI

Bursa Belediyesine tanesi 930 bin Türk lirasına mal olan otobüsler 36 ay taksitle alındı ve toplamda 23 milyon 500 bin liraya mal oldu

Yeni nesil toplu ulaşım aracı BMC marka 12 metre uzunluğundaki 25 otobüs,  Euro6 çevre dostu motor sahip otobüsler, kamera güvenlik sistemi donanımlı. Tam alçak tabanlı otobüsler engelli erişimine uyumlu olarak vatandaşların hizmetine girdi.

Haber Kaynağı: http://www.halkulasim.com/haber/fsm-demirbas-bursayi-otobusleri-ile-donatiyor/8657

Haber Tarihi: 06 Eyl Cuma, 2019 18:42