FSM DEMİRBAŞ
Güçlü Markaların Güçlü Satıcısı
Basın Odası
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
 • Basın Resim
FSM Demirbaş otomotiv,sektöre soluk aldırıyor..

FSM Demirbaş otomotiv,sektöre soluk aldırıyor..

FSM DEMİRBAŞ OTOMOTİV, ÖZEL HALK OTOBÜSÜ CAMİASI İLE BULUŞTU
 FSM Demirbaş otomotiv,sektöre soluk aldırıyor..
ARAÇ YENİLEMEDE AVANTAJLAR VE ÖZEL KAMPANYA
Temsa ve BMC otobüs bayisi, FSM Demirbaş otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Gayrettepe Dedeman otelde Özel Halk otobüsü camiası ile buluşarak sektöre yeni bir soluk aldıracak yeni kampanya hakkında bilgi verdi.
Tanıtım ve bilgilendirme toplantısına, İETT Ulaşım Daire Başkanı Aydın Karadağ, Ulaşım Daire Müdürü Recep Albayrak, İETT'den Mustafa Topçu,Kaya Akbaş ve Erdem bey, Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık, Yeni İstanbul Halk otobüsleri A.Ş. Başkanı Yalçın Beşir, Halk Ulaşım A.Ş. Başkanı Mustafa Altuntaş, Öztaş A.Ş. Başkanı Mehmet Tekin, Halk otobüsleri koordinatörü Onur Orhon, İSTOD Başkanı Zakir Uzun,BMC yurt için satışlar müdürü Sedat Çınar,Temsa Yurtiçi Satış Müdürü Baybars Dağ, Temsa Marmara bölgesi satış sorumlusu Sercan Tepeli, FSM Demirbaş otomotiv idarecileri ve personeli ile Özel Halk otobüsü şirket yöneticileri ve araç değişimi yapmayan esnaflar katıldı
Sektörün lider kuruluşlarından FSM Demirbaş Otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, yıllardır Özel Halk otobüsü esnafı ile bir aile olduklarını, sorunları ve camiayı yakından tanıdığını belirterek 15 Kasım’a kadar bireysel veya toplu yapılacak araç değişikliği ile ilgili Özel bir kampanya düzenlediklerini belirterek, bir arada olmaktan dolayı memnuniyetini ifade etti.
ARAÇ YENİLEMEDE AVANTAJLAR VE ÖZEL KAMPANYA
Mustafa Demirbaş,  eski otobüslerin takas fiyatlarının 15.000 ile 25.000 tl. Arasında olduğunu, esnafların araç değiştirmediklerinden dolayı, vergiler ve arıza dolayısı ile önemli bir kaybı olduğunu belirterek, değişim yapacak esnafın lehine olacak kampanyada araç yenilemeden dolayı avantajları olduğunu söyledi
Demirbaş;’’ 200 civarında stok otobüs hazır, bu farklı uygulamada  ‘’şimdi otobüsü al 6 ay sonra ödemeye başla’’ yani hiç para ödemeden otobüs alıyorsunuz, bu uygulama ilk defa bizim tarafımızdan yapılıyor, şimdi hiçbir kuruş ödemeden araç sahibi oluyorsunuz ve ilk taksiti 6 ay sonra başlıyorsunuz. Bu durumda eski model bir araç 3.000 tl. bir rusüm ödüyor, aylık,1.850 tl. Civarında bir KDV ödüyor, 1.500 tl. Civarında tamir parası ödüyor, arızalardan dolayı iş kaybı 1.000 tl. ,bunları üst üste topladığımız zaman ortalama 7.600 tl. Civarında bir rakam ortaya çıkıyor. Yeni araçların KDV miktarı 65.000-68.000 tl. civarında, bunu da Devletten geri alıyorsunuz. Aylık ödeyeceğiniz taksitlere bir miktar ilave ederek yeni araç sahibi oluyorsunuz. Büyük bir avantaj ve  fırsat olarak karşınıza çıkıyor.
Esnaf bunun yerinde sıfır bir araç aldığı ve 6 ayda para ödemediği takdirde, başka yere bir borcu varsa onu kapatacak veya diğer borçlarını ödeyecek. Mevcut aracın yüzde yüzüne kadar kredi kullandırıyoruz. Son iki yılda hiçbir Bankada 72 ay taksit yoktu, en yüksek 60 ay vardı, bu kampanya süresince onu da 72 aya çıkardık.Biz Vakıfbank ile bazı katkılar sağlayarak ve anlaşarak bu kampanyanın esnafın lehine olmasını sağladık, stoklarımızda 200 araç mevcut olup, 15 Kasım’a kadar geçerlidir
Araç modellerimiz olan 2014 Temsa otobüsün fiyatı 400.000 tl., 2015 Temsa otobüs 430.000 tl., 2015 BMC otobüs fiyatı 450.000 tl.,2016 BMC 450.000 tl. olup fiyatlara KDV, ÖTV dahil olup, plaka ve bandrol hariç olup, esnek ödeme imkanı, 1 yıl ücretsiz periyodik bakım ile araçlarımız Demirbaş otomotiv kampanyası süresi içinde olmak üzere, yani bu kampanyaya özel 3 yıl garantilidir.
Bu kampanyanın esas amacı, araç değişiminde zorlanan esnaflara yapılan bir projedir, boşuna rusüm parası ödemesinler, ayrıca ödemelerde esnafa büyük bir kolaylık sağlıyoruz. Ayrıca hangi model olursa olsun yeni araç alırken, yakıt konusu, garanti süresi, motor, sanjıman markaları, satış öncesi ve sonrası hizmetler ile kullanılan araç kredileri ile ilgili dikkat etmeniz konular, bunları da karşılıklı olarak inceleyin ve kıyaslayın ’ ’ifadelerini kullandı.
Mustafa Demirbaş tarafından yapılan tanıtım ve bilgilendirmeden sonra söz alan Özulaş A.Ş. Başkanı Göksel Ovacık , 6 ay evvel alınan araçların garanti süresinin de 3 yıl olması için görüş bildirdi ve Öztaş A.Ş. Başkanı Mehmet Tekin’de Tuzla’da bulunan Öztaş tesislerine BMC ve Temsa araçların servis açılması karşısında önemli sayıda araç alacaklarını belirtti.
Mustafa Demirbaş, geriye dönük yapılacak garanti sürelerinin artırılmasının kendi elinde olmadığını, bunun Fabrika tarafından belirlendiği ve mümkün olmadığı söyledi.
Servis açma konusuna olumlu yanıt vererek, şartlar yerine getirilirse bunun mümkün olacağını söyledi.
Toplantıya katılan Özel Halk otobüsü yöneticileri ve esnafları bilgilendirme ve ev sahipliğinden dolayı Mustafa Demirbaş’a ve FSM Demirbaş otomotiv idarecilerine ve personeline teşekkürlerini sundular.