FSM DEMİRBAŞ
Güçlü Markaların Güçlü Satıcısı
Basın Odası
  • Basın Resim
FSM Demirbaş Otomotiv Bursa Belediyesi'ne 20 otobüs daha verdi

Bursa Büyükşehir Belediyesi vatandaşların daha konforlu yolculuk yapabilmesi için daha evvel  aldığı12 metrelik 25 yeni otobüsü bünyesine katan Bursa Büyükşehir Belediyesi 20 adet daha otobüs alarak 8.5 metrelik BMC Neocty otobüsleri törenle hizmete aldıBursa Büyükşehir Belediyesi  20 adet  8.5 metrelik yeni BMC Neocity araçlarını törenle hizmete aldı .

Toplu ulaşım sektörünün lider firması FSM Demirbaş otomotiv tarafından gerçekleştirilen teslimat törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘’Bursa halkına kaliteli ulaşım hizmeti için yatımlarımıza devam ediyoruz.

FSM Demirbaş otomotiv tarafından kendi finans modeli ile verdiği otobüsler  Bursa Belediyesi tarafından 60 ay taksitle alındı . Yeni nesil toplu ulaşım aracı BMC marka 8.5 metre uzunluğundaki 20 otobüs, çevre dostu motor sahip otobüsler, kamera güvenlik sistemi donanımlı. Tam alçak tabanlı otobüsler engelli erişimine uyumlu olarak vatandaşların hizmetine girerek Bursa ulaşımına konfor getirecek.

Teslimat törenine Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, FSM Demirbaş otomotiv yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş ,Burulaş Genel müdürü Mehmet Kürşat Çapar, FSM Demirbaş otomotiv genel müdürü Ferhat DemirbaşFSM Demirbaş otomotiv satış müdürü Hasan Özçelik, Bursa Özel Halk otobüsleri Esnaf odası Başkanı Sadi Eren ve Burulaş yöneticileri ile kaptan şoförleri katıldı.

Yeni alınan yeni nesil toplu ulaşım aracı BMC Marka 20 otobüsle birlikte 40 yeni şoför de istihdam edilerek ulaşım hizmetine konuldu.

Burulaş Genel Müdürlüğü’nde düzenlenen törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, "Bizler Bursalıları evlerinden işine işlerinden evine en konforlu şekilde ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Burulaş olarak, ulaşımı rahatlatmak adına bir adım daha attık.

Kent içi toplu taşıma konusunda  alçak tabanlı, klimalı ve engelli rampalı 20 tane daha otobüsümüzü Burulaş filomuza eklemiş oluyoruz. Yeni otobüs yatırımımız ile günlük sayımız artmış olacak. Özellikle Bursa Şehir Hastanesinde ve yoğunluğun olduğu hatlarda rahatlamayı sağlayacağız. 20 adet 8.5 metrelik otobüsü filomuza katarak  araç sayımızı 454’e çıkarttık.

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, FSM Demirbaş yönetim kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Burulaş genel müdürü  Mehmet Kürşat Çapar ve törene katılan protokol ile birlikte kurdeleyi keserek 20 yeni otobüsü hizmete aldı. Başkan Alinur Aktaş, yeni otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek trafiğe kapalı alanda otobüsü test etti.

Kaynak: http://www.toplutasimhaber.com/fsm-demirbas-otomotiv,-bursa-belediyesine-20-otobus-daha-verdi.html

Haber tarihi: 09.06.2020