FSM DEMİRBAŞ
Güçlü Markaların Güçlü Satıcısı
Basın Odası
  • Basın Resim
FSM Demirbaş Otomotiv’den Bursa’ya 25 yeni otobüs

FSM Demirbaş Otomotiv tarafından gerçekleştirilen teslimat törenine katılan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, ‘’Bursa halkına kaliteli ulaşım hizmeti sunacağız, otobüs alımlarımız devam edecek’ ’dedi. Teslimat törenine Bursa Büyükşehir Belediyesi Başkanı Alinur Aktaş, Genel sekreter İsmail Yılmaz, FSM Demirbaş Otomotiv Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş , Burulaş Genel müdürü Mehmet Kürşat Çapar, FSM Demirbaş Otomotiv Satış Müdürü Hasan Özçelik, Bursa Özel Halk otobüsleri Esnaf odası Başkanı Sadi Eren, Başkan vekili Ramazan Çalan ve Burulaş yöneticileri ile kaptan şoförleri katıldı. Bursa Belediyesine tanesi 930 bin Türk lirasına mal olan otobüsler 36 ay taksitle alındı ve toplamda 23 milyon 500 bin liraya mal oldu.
Bursa Büyükşehir Belediyesi, araç filosunu sürekli yeni araçlarla güçlendiriyor. Ulaşım sorununun fiziki yatırımların yanında toplu ulaşım kültürünün yaygınlaşmasıyla çözüleceğini göz önünde bulunduran Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl sisteme entegre edilen 26 mikrobüs ve 50 adet klimalı ve engelli erişimine uygun otobüsün ardından şimdi de 12 metrelik 25 yeni otobüsü bünyesine kattı. Yeni alınan araçların filoya katılması nedeniyle Burulaş’ta düzenlenen törende konuşan Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, yeni araçlarla birlikte filodaki araç sayısının da 424’e çıktığını hatırlattı.
Bir taraftan toplu ulaşım filosu genişlerken diğer taraftan yeni alınan 25 araçla birlikte 50 kişiye de istihdam sağlandığını ifade eden Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “Bizler Bursalıları evlerinden işine işlerinden evine en konforlu şekilde ulaştırmanın gayreti içindeyiz. Bursaray’da kapasiteyi yüzde 60 arttıracak sinyalizasyon optimizasyon çalışmaları hızlı bir şekilde devam ediyor. İnşallah önümüzdeki yıl otomatikman bir artış sağlamış olacağız. Kent içi toplu taşıma konusunda; okulların açılmasından önce alçak tabanlı, klimalı ve engelli rampalı 25 tane otobüsümüzü Burulaş filomuza eklemiş oluyoruz. Yeni otobüs yatırımımız ile günlük sayımız artmış olacak. Özellikle Bursa Şehir Hastanesinde ve yoğunluğun olduğu hatlarda rahatlamayı sağlayacağız. 25 adet 12 metrelik otobüsü filomuza katarak 399 olan araç sayımızı 424’e çıkarttık. Bunun yanında 50 şoför arkadaşımız ekibimize katıldı. Yeni ulaşım yatırımlarımızla beraber Bursa’nın ulaşımını halledeceğiz ve bu keyfi Bursalılar olarak yaşayacağız. Bursalıları toplu ulaşım kültürüne alıştırıp, toplu ulaşımı bağımlılık haline getirme arzumuz var” dedi.Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Genel sekreter İsmail Yılmaz, FSM Demirbaş Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Demirbaş, Burulaş genel müdürü Mehmet Kürşat Çapar ve törene katılan protokol ile birlikte kurdeleyi keserek 25 yeni otobüsü hizmete aldı. Başkan Alinur Aktaş, yeni otobüslerden birinin direksiyonuna geçerek trafiğe kapalı alanda otobüsü test etti.

 

Haber Kaynağı: http://www.tasimadunyasi.com/yolcu-tasima/kentici-belediye/fsm-demirbas-otomotivden-bursaya-25-yeni-otobus-h5844.html

Haber Tarihi: 09 Eylül 2019 Pazartesi 13:43